Mbyllen doganat e Hanit të Hotit dhe Muriqanit, lista e udhëtarëve që lejohen të kalojnë

Këtë fundjavë, doganat e Hanit të Hotit dhe të Muriqanit nuk do të punojnë. Urdhri është marrë nga autoritetet malazeze dhe është komunikuar nga policia e Shkodrës.

Doganat do të qëndrojnë të mbyllura deri të hënën. Ndërkaq, është bërë e ditur lista e personave që do lejohen të hyjnë në Malin e Zi.

Personat me leje qëndrimi, me leje pune, ata që kalojnë tranzit në territorin malazez dhe ata që udhëtojnë drejt aeroportit të Podgoricës, do lejohen të kalojnë.

Po ashtu, mund të kalojnë edhe personat që kanë prenotuar hotelet për fundjavën në Mal të Zi. Përsa i përket lëvizjes së mjeteve të transportit dhe të regjimit tregtar, nuk ka ndryshime.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Rekord viktimash nga Covid në Shqipëri: 17 humbje jete në 24 orë dhe 795 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 795 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 17...

Tragjike/ Ndahet nga jeta 34-vjeçarja shqiptare, pak ditë më parë ishte bërë nënë për herë të tretë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një grua shqiptare.Mediat italiane bëjnë me dije se ka ndërruar jetë Hazbije...

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...

Gjermania nuk del nga mbyllja, cilat do jenë masat e tjera kufizuese që priten të shtohen

Më 2 nëntor Gjermania u fut në një mbyllje të lehtë për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve dhe vdekjeve....