Mbetën pa shtëpi nga tërmeti, babai dërgon dy vajzat e mitura në jetimore se nuk i ushqen dot

Manuel Rrapushi është prind i dy vajzave të vogla. 32 vjeçari që jeton në fshatin Qafez të rrethit të Kolonjës është detyruar t’i dërgojë vajzat e tij të vogla në jetimore.

Pasi nëna e vajzave është larguar dhe pas tërmetit të qershorit 2019, Rrapushi u detyrua t’i dërgonte vajzat në jetimoren e Korçës. Ai po përballet me vështirësi ekonomike.

Një vajzë është 5 vjeçe, ndërsa tjetra 3 vjeçe. Babai i tyre ka rrëfyer se s’kishte ku t’i mbante vajzat, pasi që pas tërmetit, jetonin në çadër.

Ai ka akuzuar bashkinë e Kolonjës se i ka ndërprerë ndihmën ekonomike prej 35 mijë lekësh. “Na thonë tani 18 mijë lekë, me ato nuk mund të shkosh deri në Korçë”, ka thënë Rrapushi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...