Mbajtën hapur lokalet tej orarit të lejuar, e pësojnë me 1 milionë lekë dy pronarët në Durrës

Policia e Shtetit ka gjobitur me nga 1 milionë lekë të vjetra dy pronarë lokalesh. Raportohet se të gjobitur janë shtetasit me inicialet B. T dhe B. M.

Ata kanë mbajtur hapur lokalet  e tyre në zonën e plazhit edhe pas orarit të lejuar në Durrës.  Ndaj shtetasit me inicialet B. T, 30 vjeç, rëndojnë akuzat për veprat penale “Prishja e qetësisë publike” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësve të policisë”.

Mësohet se ai kundërshtoi urdhrin e Policisë dhe nuk pranoi të hapte derën e lokalit. Ndërkohë, edhe shtetasi tjetër me inicialet B. M u gjobit me 1 milionë lekë pasi e mbajti lokalin hapur jashtë orarit të lejuar.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit