“Maska të mbron jo vetëm nga Covid-19”, mjeku shqiptar bën deklaratën

Mjeku Kita Sallabanda punon në Spanjë. Së fundmi, ai ka deklaruar se mbrojtja e maskës nuk dëmton, por të mbron nga koronavirusi dhe madje edhe nga gripi normal.

Sipas tij, një gjë e tillë është e konfirmuar. Ai ka dhënë një rast nga Argjentina, ku nëse kanë qenë 70 veta për 100 mijë banor të prekur nga gripi, tani janë bërë 3-4 në periudhën e dimrit.

 “Maska të dëmton? Nuk është e vërtetuar shkencërisht, ne përdorim maskë në çdo moment të jetën, në të gjitha vendet”, tha Sallabanda nga Madridi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...