Sunday, September 20, 2020

Marash Kumbulla nuk njeh kufij, pjesë e formacionit më të mirë

Lojtari me origjinë shqiptare që ka mbushur mediet sportive së fundmi me sukseset e tij, Marash Kumbulla shkëlqeu në ndeshjen ndaj e Veronas ndaj Juventusit.

Ekipi i tij triumfoi me rezultatin 2-1, ku një prej golave u shënua pikërisht nga Kumbulla, duke e bërë mbrojtësin një prej lojtarëve më të komentuar të Serisë A.

Sipas “Tuttomercatoweb” ku është publikuar formacionin më i mirë i javës që sapo lamë pas, shqiptari është pa diskutim pjesë e emra që shkëlqyen.

Ai është përzgjedhur përkrah yjeve si De Vraj, Vesino, Brozoviç dhe Ibrahimoviç.

Formacioni më i mirë i javës sipas “TMW”:

Në portë:  Lukaz Skorupski (Bologna)

Në mbrojtje: Davide Faroni (Verona), Marash Kumbulla (Verona), Stefan De Vraj (Inter)

Në  mesfushë: Robin Gosens (Atalanta), Matias Vesino (Inter), Ruslan Malinovski (Atalanta), Marselo Brozoviç (Inter), Gaston Ramirez (Sampdoria)

Në sulm: Zllatan Ibrahimoviç (Milan), Xhanluka Lapadula (Lecce)

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...