“Mallkuar qoftë ky virus”, blogerja shqiptare humb mamanë nga koronavirusi

Një lajm i hidhur është raportuar në media. Blogerja e njohur shqiptare, Linda Lido, ka bërë të ditur se mamaja e saj ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Ajo ka publikuar një foto ku shihet duke qeshur bashkë me të ëmën. Përbri fotos, Linda shkruan se e ëma luftoi shumë me virusin e pabesë, por nuk ia doli.

“Ti luftove fort e embla ime per te mos u larguar nga kjo jete ,,ne luftuam bashke dhe une te premtova qe do ishim bashke deri ne fund
Me fal o ma qe nuk e mbajta fjalen por te lutem nese je duke me pare me jep bekimin tend dhe pak nga forca jote. Une kam pas frike nga vdekja por tani qe ti nuk je me asgje nuk me tremb sepse e di qe ti do me presesh me krahe hapur sic? beje gjithmone.

Te gjithe me thone behu e forte por une forcen time e futa ne dhe sot, ti ishte forca ime, mbeshtetja ime me e madhe. Qofte mallkuar ky virus qe t’u rikthye dhe te largoj prej meje pergjithmone! Pusho ne paqe se luftove mjaftueshem! Linda jote nuk do qesh dot me kurre si ne kete foto prane teje”, ka shkruar Linda.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...

PD denoncon ministren: Harxhon 10 mijë euro çdo javë me helikopter (Video)

Përmes denoncimit të ish-deputetit Xhemal Gjkunkshi, Partia Demokratike ka akuzuar ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se është duke përdorur helikopterët e ushtrisë për të...

Rekord viktimash nga Covid në Shqipëri: 17 humbje jete në 24 orë dhe 795 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 795 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 17...

Tragjike/ Ndahet nga jeta 34-vjeçarja shqiptare, pak ditë më parë ishte bërë nënë për herë të tretë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një grua shqiptare.Mediat italiane bëjnë me dije se ka ndërruar jetë Hazbije...