Lulzim Basha do jetë Presidenti i Republikës/ Edi Rama “plas bombën”, zbulon dhe emrat rezervë

Ditën e sotme Partia Socialiste njoftoi se ka mandatuar Taulant Ballën, Elisa Spiropalin dhe Damian Gjiknurin, për nisjen e negociatave me grupet parlamentare si dhe për deputetët për zgjedhjen e Presidentit të ri. Ky vendim është bërë me dije nga kreu i Grupit Parlamentar Taulant Balla, pas një mbledhje.

Rithemelimi merr kontrrollin e plotë të PD, stafi i Bashës largohet përfundimisht

Ndërkohë në disa media është duke qarkulluar një nformacion jo i vërtetuar se nga kampi socialist ka dalë si thashethem se një nga kandidatët për President do të jetë Lulzim Basha. Balla u shpreh se “do të kemi një president me të mirë se sa ky që kemi sot”.

- Advertisement -

Futja e Bashës në kandidaturën presidenciale do të forconte pushtetin e Edi Ramës pasi sipas shumë analistëve ky është një veprim i mirëmenduar dhe me prapaskena. Ende nuk është i sigurt burimi se nga ka dalë ky informacion por sipas opinionit publik rezulton se mund të ndodhë.

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit