Wednesday, September 23, 2020

Lufta ndaj koronavirusit, ylli portugez bën gjestin e madh

Shumë futbollistë janë solidarizuar me situatën alarmante që ka krijuar koronavirusi dhe kanë dhuruar donacione dhe ndihma të ndryshme për spitalet, apo njerëzit në nevojë.

I fundit që ka bërë një gjest të mirë, është ylli portugez i Atletico Madridit, Joao Felix.Portugezi ka dhuruar rroba dhe materiale mbrojtëse për spitalin e Viseut, qyteti ku ka lindur.Krerët e spitalit të Viseut e falënderuar djaloshin 20-vjeçar për gjestin e bërë, nëpërmjet një postimi.

“Shpresojmë që Joao Felix të jetë i lumtur dhe të ketë fat gjithmonë, sepse ai nuk e harroi qytetin e tij dhe qytetarët e Viseut. Faleminderit shumë Joao Felix, ty dhe familjes tënde”, kanë shkruar drejtuesit e spitalit.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...