Sunday, September 20, 2020

Lobimi i PD në SHBA, Gjykata merr vendimin për çështjen kundër Lulzim Bashës

Pak më parë ka mbaruar seanca paraprake për zyrtarët e Partisë Demokratike. Ata janë marrë të pandehur për lobimin e 675.000 dollarë në SHBA.

Gjykata sot ka marrë vendimin për të pushuar çështjen kundrejt Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të Partisë Demokratike.

Lulzim Basha vet nuk ishte i pranishëm në këtë seancë gjyqësore. Në sallë ka hyrë edhe i pandehuri tjetër, ish sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani.

Ndërkaq, kryedemokrati Basha është përfaqësuar sot në seancën gjyqësore nga Ivi Kaso dhe Eduart Halimi. Për mediat, Arben Ristani ka thënë se akuza është e montuar politikisht.

“Prokuroria u paraqit me dy qëndrime. Është një akuzë e montuar politikisht. Gjykata e pushoi çështjen, nuk ka fakte konkrete. Kjo çështje nuk ekziston, PD i ka deklaruar paratë në KQZ”, tha Ristani.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...