Lista e plotë e figurave “Vip” që morën vaksinën anti-Covid19 sot, zbulohet kur hapet nesër stadiumi

Procesi i vaksinimit kundër koronavirusit nisi për herë të parë ditën e sotme në vendin tonë. Gjithcka u zhvillua në stadiumin “Air Albania”, ku gjithcka zgjati vetëm një orë pasi u vaksinuan vetëm 50 persona, mes të cilëve ishin kryeministri Edi Rama, shefja e Infektivit Najada Como dhe mjekët Pëllumb Pipero e Tritan Kalo.

Emrat e këtyre të fundit janë të njohur për publikun pasi janë shfaqur shpesh herë në studio televizive duke folur për koronavirusin, simptomat, situatën në spitale dhe mënyrën e mbrojtjes.

Nesër do të nisë sërish procesi i vaksinimit në orën 09:00 të mëngjesit, por nuk dihet se sa do të zgjasë.

Ndërkohë, rreth 1000 vaksinat që erdhën sot nga vendet partnere po ruhen në ISHP në temperaturën -80 gradë. Në stadiumin “Air Albania”, ku po kryhet procesi i vaksinimit do të mbërrijnë aq vaksina sa është numri i personave që do të vaksinohen.

Kur dërgohen, janë gjithmonë të shoqëruar nga efektivë policie për shkak të rëndësisë që kanë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...