Sunday, September 20, 2020

Largohen tërmet e forta nga Shqipëria, ja regjistrimet e fundit

Lajme të mira vijnë nga sizmologët, të cilët shprehen se pas valës së tërmeteve të njëpasnjëshme që goditën tokën shqiptare me epiqendër në detin Adriatik, tani goditjet më të shpeshta dhe më të forta nuk janë më në këtë zonë por janë larguar.

Shërbimet botërore që monitorojnë tërmetet tregojnë se vetëm gjatë orëve të natës është ndjerë një tërmet I lehtë në Adriatik ndërsa tërmetet më të forta janë ndjerë në Japoni, SHBA dhe Kili.

Kujtojmë që tërmeti me forcë 6.4 Rihter u ndje deri në 8 ballë dhe shkatërroi mijëra banesa si dhe shkaktoi 51 viktima në Shqipëri.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...