Lajm i trishtë, aktori i rolit legjendar humb jetën

Një lajm i trishtë është raportuar nga mediat e huaja. David Prowse, aktori i njohur britanik, që ka luajtur rolin e Darth Vader në “Star Wars”, ka humbur jetën.

Ai ka ndërruar jetë në moshë 85 vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur kompania që merrej me menaxhimin e tij.

 “Me shumë keqardhje për ne dhe miliona fansa në të gjithë botën, njoftojmë se Dave Prowse ka ndërruar jetë në moshë 85 vjeçare”, thuhet në njoftim.

Prowse vuante nga humbja e kujtesës, ndërsa luftoi me sëmundjen e kancerit. Ai luajti rolin e Darth Vader në tre filmat origjinalë të “Star Wars” në vitin 1977, 1980 dhe 1983.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mjeku vdiq disa ditë pas vaksinimit, gruaja e tij bën deklaratën shokuese

Mjeku Gregory Michael nga Florida në SHBA ndërroi jetë 16 ditë pasi u injektua me vaksinën e Pfizer më 18 dhjetor. Mjeku...

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...