Lajm i dhimbshëm, humb jetën mjeku i njohur shqiptar nga koronavirusi

Një tjetër mjek shqiptar ka humbur jetën nga koronavirusi. Bëhet fjalë për drejtorin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, Kujtim Zarari.

Ka qenë Oda e Mjekëve të Kosovës që ka konfirmuar lajmin e trishtë për mediat. Mësohet se i ndjeri ishte gjithashtu anëtar i Kuvendit.

Ditët e fundit gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar ndjeshëm. Ai ishte shtruar në spitalin e Gjakovës, ku po merrte trajtim mjekësor.

Mjeku ka humbur jetën në moshën 51 vjeçare. Të shumtë janë viktimat nga koronavirusi nga rradhët e stafit mjekësor në Shqipëri dhe Kosovë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...