Wednesday, September 23, 2020

Kristiano Ronaldo mbyllet në karantinë “Nuk luaj futboll”, mendohet se e infektoi Rugani

Cristiano Ronaldo dyshohet se ka marrë Coronavirus, meqë ka qenë në kontakt me shokun e tij të skuadrës, Rugani.

Tuttosport shkruan se portugezi nuk do të kthehet në Itali, por do të qëndrojë në Madeira, aty ku ka qenë prej ditësh. Kjo do të thotë se ai nuk ka ndërmend të luajë në Champions League, edhe nëse i kërkohet.

Ky është një mesazh për të gjithë botën, që e tejkalon futbollin. Beteja me Coronavirus-in fitohet vetëm duke qëndruar në shtëpi, duke shmangur kontaktin dhe duke harruar se ke një jetë jashtë për të jetuar.

Me pak fjalë, Cristiano tashmë është në izolim total, pra në karantinë, edhe pse jo në kushte spitalore. Ai nuk mund të lëvizë nga shtëpia e tij. Urojmë që të mos ketë Coronavirus.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...