Krejt papritur, jep dorëheqjen zv. ministri në qeverinë Rama

Ditën e sotme është bërë e ditur se zv. Ministri i Ekonomisë, Elton Haxhi, ka dhënë dorëheqjen nga ky post në qeverinë Rama.

Disa kohë më parë, edhe zv. Ministri Erjon Ruçi u dorëhoq. Haxhi u emërua në vitin 2017 si zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë.

Ai ka qenë përgjegjës për sektorin e të ardhurave fiskale, kontabilitetin, auditimin, kontrollin financiar. Po ashtu, ish zv. Ministri ishte drejtuesi i procesit të “screening” për hapjen e negociatave me BE.

Në këtë proces lidheshin kapitujt mbi tatimet, doganat, kontabilitetin, auditimin, ligjin e shoqërive tregtare dhe kontrollin financiar.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....

Gazetari zbulon të tjera fakte për Metën: I dha nënshtetësinë shqiptare të dënuarit për 5 vrasje

Meta për “Luftën e Vlorës”: Dëshmoi se ky vend ka zot, fati i këtij vendi i përket vetëm popullit Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së...

Drejtori i Ramës infektohet me virus, ja si paraqitet gjendja e tij

Kreu i Kadastrës, Artan Lame është konfirmuar me koronavirus.Burime bëjnë me dije për abcnews.al se Lame ka patur simptoma të koronavirusit duke kërkuar bërjen...