Krahas Merkel, shqiptari 15 vjeç bëhet kancelari më i ri në praktikë në Gjermani

Leonard Mulaku është një 15 vjeçar me origjinë nga Vushtrria e Kosovës. Ai ka arritur një sukses të madh.

15 vjeçari është zgjedhur si ‘kancelari’ më i ri në moshë praktikant në Gjermani. Ai ka qenë një nga të rinjtë që kanë mbajtur një praktikë në zyrën e kancelares Angela Merkel.

Gjermania është një vend që i jep shumë rëndësi praktikave në fushën e punës për të rinjtë që duan të ndjekin një profesion të caktuar.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e enjte, 21 janar

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...