Sunday, September 20, 2020

Koronavirusi/ “Ylli” i Manchester United pezullohet nga stërvitja

Frika e një rreziku të mundshëm e prekjes nga koronavirusi, ka bërë që Odion Ighalo të pezullohet nga seancat stërvitore të Manchester United.

Ighalo, i cili ishte në huazim te United nga klubi kinez Shanghai Shenhua deri në fund të sezonit, është duke u stërvitur me një trajner personal në një lokacion të veçantë, në Manchester.

Sulmuesi u udhëzua të mos stërvitej me United për çështje të shëndetit dhe sigurisë, përkundër masave pas shpërthimit të virusit në Kinë, i cili tashmë ka marrë më shumë se 1.100 jetë njerëzish.

Ighalo gjithashtu nuk udhëtoi me skuadrën e United në një kamp stërvitjeje, në Spanjë.

Ky vendim erdhi pas shqetësimeve që kufizimet kufitare mund të forcohen për udhëtarët që kanë qenë në Kinë brenda 14 ditëve të fundit, duke ndikuar potencialisht për ri-hyrjen e tij në Mbretërinë e Bashkuar.

Por ka dalë që United gjithashtu mori vendimin paraprak për ta detyraur Ighalo të qëndrojë larg bazës së klubit Carrington, ndërsa ai është akoma brenda periudhës së mandatuar të inkubacionit 14-ditor.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...