Koronavirusi ‘pushton’ Universitetin e Vlorës, 5 punonjës të infektuar, merren masat

Universiteti “Ismail Qemali” në Vlorë është ‘pushtuar’ nga koronavirusi. Së fundmi, 5 punonjës të administratës kanë dalë pozitivë me Covid-19.

Si pasojë, është mbyllur kati i parë dhe i dytë i rektoratit. Po ashtu, është mbyllur edhe departamenti i Biologjisë në godinën C.

Kreu i ISHSH, Lorenc Rexho, ka deklaruar për “Fax News” se institucioni është mbyllur në bashkëpunim me DSHP. ISHSH bën të ditur se kati i tretë dhe i katërt i këtij institucioni do të punojnë me staf të reduktuar.

Ndërkaq, Rexho ka sqaruar se është bërë dezinfektimi i ambienteve të godinave A, B, C dhe Infermierisë. Më herët, dolën pozitivë me koronavirus dhe dy pedagogë që japin mësim në këtë universitet.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...