Komuniteti Mysliman i Moskës ofron ndihmën e madhe monetare për të prekurit nga tërmetet, njoftimi i plotë

Për shkak të tërmeteve që goditën qarkun e Durrësit dhe Tiranës, mësohet se edhe Komiteti Mysliman i Moskës dhe fondacioni i bamirësisë ‘Zakjat’, janë sensibilizuar dhe kanë ofruar ndihmë financiare për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Ato me anë të një njoftimi zyrtar në faqen e ambasadës ruse në Shqipëri, bënë me dije se edhe komuniteti mysliman rus është sensibilizuar me tragjedinë që ka prekur Shqipërinë dhe ka ofruar ndihma financiare për të prekurit dhe ata të mbetur të pastrehë.

Postimi i plotë:

Komuniteti Mysliman i Moskës dhe fondacioni i bamirësisë ‘Zakjat’ do të ofrojnë ndihmë financiare dhe kanë shpallur njoftimin për mbledhjen e mjeteve financiare për të lënduarit nga tërmeti në Shqipëri.

‘Shprehim ngushëllime dhe gatishmërinë për mbështetjen tonë për të lënduarit nga tërmeti, familjarët dhe të afërmit e tyre. Shumë i Larti ju dhëntë durim dhe forcë. Dua të shtoj se myslimanët e vendit tonë luten për vëllezërit besimtarë në Shqipëri’, – tha Kryetari i Komunitetit Mysliman i Republikës së Tatarstanit, Kamil Samigulin

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...

Pandemia në Shqipëri/ Rriten frikshëm shifrat, 641 raste të reja dhe 4 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike raportin e 24 orëve të fundit sa i përket personave të prekur nga Covid. Bëhet me dije se janë...

Detajet shokuese/ Përparimi shiste foshnjat që lindnin dy motrat, punonjësja e seksit zbulon të shkuarën e tyre

Në media janë zbardhur disa detaje të reja nga marrëdhënia që motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi kishin me vrasësin e tyre,...