“Kodi Zgjedhor do votohet pa ndryshim pike dhe presje”, Rama i kthehet Metës

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim brenda selisë së PS. Pas përfundimit të takimit, Rama ka folur për mediat.

Ai është pyetur mbi ligjin për ndryshimet në Kodin Zgjedhor që Presidenti Ilir Meta ktheu disa ditë më parë për rishqyrtim në Kuvend.

Por Rama ka deklaruar se ky Kod Zgjedhor do të votohet pa asnjë ndryshim në seancën e rradhës. Sipas tij, askush nuk mund ta vendosi në diskutim vullnetin e parlamentit dhe aq më pak Ilir Meta.

“Pa asnjë ndryshim pike dhe presje do votojmë Kodin siç është votuar nga parlamenti me një shumicë që është kuptimplotë. Askush nuk mund ta vërë në diskutim vullnetin e parlamentit dhe aq më pak Ilir Meta”, deklaroi Rama.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Më tha se nuk i shërbenin”, vëllai i 60 vjeçarit që u vetëvra tek Senatoriumi rrëfen detajet shokuese

Për mediat ka folur Anton Skabonda, vëllai i 60 vjeçarit që u vetëflijua sot tek “Shefqet Ndroqi”. Vëllai i të ndjerit i...

Krejt papritur, Einxhel Shkira largohet nga moderimi i emisionit “Binjakët”

Këtë sezon televiziv ka nisur emisioni “Binjakët” të vëllezërve Donald  dhe Romeo Veshaj. Bashkë me ta moderonte edhe Einxhel Shkira.

Iu gjet kokainë brenda në makinë, arrestohet nga policia këngëtari i famshëm

Këngëtari shumë i njohur grek, Notis Sfakianakis, është arrestuar nga policia. Ai u ndalua rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme.

Ramës i ndodh e papritura/ Kryefamiljari i kërkon të heqi këpucët, kryeministri akuzon Ahmetajn se i ka vjedhur çorapet

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Shijak ku ka inaguruar shtëpinë e re të qytetarit Avni Doda. Rama ka...