Saturday, September 19, 2020

“Kemi 5 muaj punë, po na vijnë njerëzit të sëmurë rëndë”, Najada Çomo bën apelin e fortë

Najada Çomo është shefja e Spitalit Infektiv. Së fundmi, ajo i ka bërë apel të gjithë qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura për parandalimin e koronavirusit.

Ka qenë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, që ka publikuar një video të Çomos. Në këtë video, ajo thotë se stafi mjekësor ka 5 muaj që po përballet me koronavirusin.

Ajo deklaron se fluksi i pacientëve tani është më i lartë dhe ka njerëz që janë të sëmurë rëndë. Ajo e ka konsideruar një lodhje të jashtëzakonshme këto muaj pune, ndërsa ka kërkuar thjesht që njerëzit të respektojnë masat.

“Vírusi është midis jush, e është dhe midis nesh. Ne jemi për t’u shërbyer juve e ju jeni për të mbrojtur shëndetin tuaj e për t’u pakësuar numri i personave që vijnë në spital”, tha ajo.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.