Saturday, September 19, 2020

Katastrofa në Beirut/ Shkon mbi 78 numri i viktimave, zbulohet shkaku i shpërthimit tragjik

Kryeqyteti i Libanit, Beirut, u godit pasditen e djeshme nga një shpërthim i fuqishëm. Deri më tani, qeveria libaneze ka raportuar 78 viktima, ndërsa mbi 4 mijë të tjerë janë plagosur.

Michel Aoun, presidenti libanez, ka deklaruar se 2750 ton nitrat amoniumi, kanë shkaktuar shpërthimin e fuqishëm. Për 6 vjet, kjo sasi e madhe ishte ruajtur në mënyrë të pasigurtë në një depo afër portit.

Sasia ishte shkarkuar nga një anije në port në vitin 2013 dhe ishte ruajtur në një depo më pas. Pas ngjarjes së rëndë, Libani shpalli gjendjen e jashtëzakonshme dhe tre ditë zie në vend.

Po ashtu, qeveria do të japi 100 miliardë lira (66 milionë dollarë) si fonde të urgjencës. George Kettani, shefi i Kryqit të Kuq në Liban, ka thënë se ka viktima kudo dhe pritet që numri i tyre të jetë më i madh.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.

Ndodh skandali, deputeti filmohet duke parë video erotike në Kuvend

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi një ngjarje të pazakontë që ka ndodhur në Kuvendin e Tajlandës. Një deputet është filmuar...