“KASAPI SHQIPTAR”/ Shpallet në kërkim ndërkombëtar 45 vjeçari, theri të dashurën ukrainase dhe mikun e saj

Është lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar për 45-vjeçarin shqiptar, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë që ndodhi tetorin e vitit të kaluar në një shtëpi pushimi në Loutraki në Greqi.

Prokuroria e Korintit lëshoi një urdhër arresti kundër shqiptarit 45 vjeçar, ish-i dashuri i 42 vjeçares ukrainase. Sipas autoriteteve ai është larguar nga Greqia, prandaj Sigurimi i Korintit ka kërkuar që urdhri të shndërrohet në një urdhër arresti ndërkombëtar.

Sipas hetimit të policisë, gjurmët e gishtave të autorit të dyshuar u gjetën në shtëpi, në vendin ku u krye krimi i dyfishtë.

“Ose e imja ose e askujt,”- ishin fjalët që shqiptari i kishte thënë të dashurës së tij, gjatë takimit të tyre të fundit para krimit të dyfishtë.

Shtetasi shqiptar natën e vrasjes së dyfishtë kishte mbërritur në Loutraki me një makinë të marrë prej tij me qira.

Kamerat e sigurisë kanë regjistruar makinën e bardhë që ai po drejtonte natën fatale. Pasi theri 42-vjeçaren ukrainase Fotini Svitlana dhe mikun e saj farmacistin grek, Ioannis Zonitsa 42 vjeç, banorë të Loutraki, ai u mori atyre edhe sendet personale.

Me makinën e marrë me qira ai u kthye në Athinë dhe pasi pastroi automjetin, ia dorëzoi kompanisë në Moskato.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...