Friday, October 30, 2020

“Ka rrezik të futemi në karantinë”, paralajmërimi i fortë i Ramës

Shumë vende në Evropë po implementojnë kufizime pas shtimit të rasteve me koronavirus me ardhjen e vjeshtës.

Kryeministri Edi Rama ka qenë dje i ftuar në emisionin “Opinion”. Prej andej, ai është pyetur nëse rrezikohet përsëri mbyllja në karantinë.

Rama ka thënë ‘po’, ndaj ka bërë apel për të gjithë qytetarët që ata të mbajnë maskat kudo dhe të mbrohen.

 “Sigurisht që po. Duhet të mbajë maskën kudo, brenda dhe jashtë. Të respektojmë distancën. Duhet të mos bëjmë dasma, të mos protestojmë për muzikë. të lajmë duart sa më shpesh dhe të japë secili kontributin. Unë personalisht e kam maskën tmerr, por nuk i hyj filozofive”, tha Rama.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...

Jozefina Topalli flet për aventurën e re: “Pse i hyra kësaj rruge”

Nga Jozefina Topalli*Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe...