“Janë gati të flenë mbi kufoma”, Sali Berisha bën denoncimin e fortë për Edi Ramën dhe Vilma Nushin

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në rrjetin e tij social, se kryeministri Rama dhe Vilma Nushi kanë rikthyer Check-Up-in me qëllim që të mbushin xhepat e tyre në këtë kohë të vështirë pandemie.

Sipas Berishës, ata janë gati të flenë mbi kufoma dhe të ndajnë miliona euro me njëri-tjetrin, kurse të sëmurët nuk blejnë dot ilaçet.

Në shkrimin e tij, ish-kryeministri shprehet se e dënon këtë veprim dhe u bën thirrje të gjithë njerëzve që të bojkotojnë procesin e Check-up-it.

Reagimi i plotë: Rikthehet Check-Up nga Edvin Hajduti dhe Ndrikull Nushi! Miq, nje akt te papergjegjshem dhe kriminal Edvin Hajduti dhe famozja Ndrikull Nushi rikthyen ne kulmin e pandemise se Covid19 Check-Up-in.

Ky eshte nje pervetesim i piste i fondeve publike te qytetareve te semure nga neobllokmenet e pangopur, Nushet dhe Koleket. Me kete akt, ne kohe kulmi te infektimeve dhe vdekjeve nga pandemia, bastardet e Nushve dhe Kolekeve deshmojne se per te mbushur xhepat e tyre jane gati te flene dhe mbi kufoma.

Ata ndajne me njeri tjetrin miliona euro nderkohe mijra e mijra te semure me covid 19 ne mbare vendin qe mjekohen ne shtepi nuk blejne dot ilaçet me elementare per te luftuar kete semundje. Kjo sepse ata ne menyren me cinike nuk rimbursohen.

Me kete akt per te mbushur xhepat e tyre ata largojne nga kujdesi per te semuret mjekun e familjes dhe e angazhojne ne procesin me te korruptuar dhe antishkencor ne historine e mjeksise shqiptare dhe asaj boterore. Me kete akt, per te mbushur valixhet e tyre Edvin Koleka dhe Ndrikull Nushi krijojne me qindra bomba te reja biologjike ne qendrat shendetesore te cilat duhet te jene vetem ne dispozicion te semureve.

Denoj me ashpersine me te madhe kete vendim korruptiv dhe çnjerezor dhe ju bej thirrje qytetareve te bojkotojne Check-up-in si proceduren e plaçkitjes se parave te taksave te tyre. sb

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...