Saturday, September 19, 2020

“Ishte si një shpërthim bërthamor”, shqiptari që jeton në Bejrut rrëfen si i mbijetoi shpërthimit

Shpërthimi tragjik i pasdites së djeshme në Beirut, Liban, ka shkaktuar më shumë se 100 viktima. Mijëra të tjerë janë plagosur.

Deri më tani, nuk ka të dhëna se ndonjë shqiptar ka humbur jetën apo është lënduar nga ky shpërthim. Kassem Al Arnautij është një shqiptar që jeton në Beirut.

Kassem Al Arnautij

Ai ka rrëfyer momentin e shpërthimit tragjik, ku për fat të mirë nuk është lënduar. Ai ka thënë se nga të dhënat e organizatave joqeveritare, nuk ka informacione për ndonjë shqiptar të lënduar.

“Ka qenë sikur një shpërthim bërthamor dhe unë nuk jam lënduar për fat të mirë.  Janë nga 10 mijë deri në 15 mijë arnautë që jetojnë në Bejrut. Shumica prej tyre janë nga Kosova. Të gjithë jemi në gjendje të mirë. Vetëm pronat janë dëmtuar”, tha ai për “Klan Kosova”.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.

Ndodh skandali, deputeti filmohet duke parë video erotike në Kuvend

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi një ngjarje të pazakontë që ka ndodhur në Kuvendin e Tajlandës. Një deputet është filmuar...