Sunday, September 20, 2020

Ishte në koma prej 2 muajsh, gruaja shokohet nga lajmi tronditës që merr vesh pasi u zgjua

Dy muaj më parë, Lisa ra në një koma për shkak të një incidenti që pësoi. Ajo ishte në Ishullin e Bardhë të Zelandës së Re kur shpërtheu vullkani.

Gruaja nga Australia është zgjuar nga koma pas dy muajsh pasi kishte marrë disa lëndime. Si pasojë e shpërthimit të vullkanit, humbën jetën 20 njerëz.

Por Lisa është hidhëruar nga lajmi tragjik që mori vesh kur u zgjua nga koma. Bashkëshorti i saj dhe vajza 15 vjeçare, kanë vdekur.

Ata ishin mes viktimave të shpërthimit të vullkanit. Të afërmit e Lisës kanë thënë se ajo s’mban mend shumë nga incidenti, vetëm kujton njerëzit që i thërrisnin “Vrapo”.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...