Infektohet kryetari i njësisë bashkiake në Tiranë, mbyllet mini-bashkia dhe karantinohet stafi

Pak më parë, u raportua se është infektuar me koronavirus një kryetar njësie bashkiake në Tiranë. Së fundmi, është mbyllur mini-bashkia nr. 2 në Tiranë.

Vendimi ka ardhur për shkak të infektimit të tij. Mësohet se punonjësit e kësaj mini-bashkie janë karantinuar në shtëpitë e tyre.

Gjithashtu, është bërë dezinfektimi i zyrave të mini-bashkisë dhe punonjësve u është marrë tamponi. Pritet të dalin rezultatet e tyre.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri u evidentuan 90 raste të reja me koronavirus. Kanë humbur jetën tre persona, ndërsa janë 80 pacientë të shtruar tek Infektivi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dua Lipa në pritje të ëmbël? Këngëtarja kapet mat me këtë detaj

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura në të gjithë botën. Së fundmi, ajo ka shkuar për pushime në Meksikë...

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...