Infektohet gjimnazistja në Gjirokastër, u kryhet tamponi 20 nxënësve dhe 7 mësuesve

Pak më parë është raportuar se një nxënëse në gjimnazin “Siri Shapllo” në Gjirokastër ka dalë pozitive me koronavirus.

Si pasojë, u është bërë tamponi të gjithë nxënësve të klasës. Aty janë testuar 20 nxënës dhe 7 mësues që kanë patur kontakte me të.

Të 20 nxënësit dhe mësuesit janë në pritje të rezultatit të tamponit. Në 24 orët e fundit u raportua se 4 persona ndërruan jetë, ndërsa u evidentuan 159 raste të reja.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...