Infektohen edukatorja e kopshtit dhe vajza e saj, merren masat drastike

Pak më parë në media është raportuar një tjetër rast infektimi në një institucion arsimor. Një edukatore e një kopshti në Kuçovë ka dalë pozitive me koronavirus.

Raportohet se është infektuar dhe vajza e saj 5 vjeçe. Edukatorja ka qenë në punë në kopsht deri në momentin kur ka shfaqur simptomat.

Ndërkaq, tanimë ajo është karantinuar bashkë në shtëpi me familjen. 12 fëmijët e grupit ku ajo punonte janë karantinuar dhe do të testohen.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...