I quante vajzat ‘kotele’ dhe i abuzonte, dënohet me 1075 vite burg drejtuesi i kultit të frikshëm

Adnan Oktar, lideri i një kulti në Turqi, është dënuar nga Gjykata me 1075 vite burg. Ai është akuzuar për 10 krime të ndryshme.

Ndaj 64 vjeçarit rëndojnë akuzat për sulme seksuale, abuzim seksual, mashtrim, përpjekje për spiunazh politik dhe ushtarak, sipas mediave turke.

Prokurorët e kanë konsideruar kultin e tij si një organizatë kriminale. Ai përherë rrethohej nga qindra vajza që ishin anëtare të këtij kulti.

Mësohet se Oktar i quante vajzat ‘kotele’, ndërsa ato i referoheshin atij si ‘mësues’. Në dëshminë e tij, Oktar ka deklaruar se kishte mbi 1000 të dashura.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e enjte, 21 janar

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...