Humbi jetën nga Covid, kolegët mesazh të ndjerë mjekes Kraja: “Nuk mundëm të të shpëtonim”

Zyliha Kraja është kirurgia shkodrane që u nda nga jeta për shkak të koronavirusit. Ndonëse në kohë pandemie, ajo shkoi në spital për t’i ofruar ndihmën e saj pacientëve.

Ditën e sotme, kolegët e saj kanë bërë një mesazh ngushëllues për doktoreshën. Ata kanë emocionuar me fjalët prekëse që i kanë dedikuar asaj, duke treguar se kanë përjetuar një humbje të madhe.

Koleget e mjekes së ndjerë

“Doktoresh Zyli nuk e mendoja kurrë që të më lije këtë barrë për të folur në këtë ceremoni mortore. Mendoja e besoja teksa të shtrëngoja dorën siç bëja këto ditë të shtrimit në spital dhe të të thoja ia hodhe mikja ime. Jemi të pikëlluar.

Nuk mundëm të të shpëtonim pavarësisht përpjekjeve maksimale për rreth një muaj”, ka qenë mesazhi i kirurgut Shpëtim Ymeri.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e diel, 25 tetor

Gjatë ditës së diel, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Kim Jong Un ka ekzekutuar gruan e tij? Bashkëshortja e diktatorit prej 9 muajsh e zhdukur

Ri Soll-ju është bashkëshortja e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Prej 9 muajsh ajo nuk është shfaqur më në...

E trishtë/ Foshnja e porsalindur infektohet me koronavirus, nëna e braktis në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital në Palermo të Italisë. Një nënë e re ka braktisur foshnjen e saj...

Vidhet llogaria në Twitter e Trump, e pabesueshme sa të thjeshtë e kishte fjalëkalimin presidenti

Llogaria në Twitter e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është hakuar së fundmi.Ka qenë...