Humb pa lënë gjurmë 19 vjeçarja shqiptare, vëllai i saj bën lutjen prekëse: “Ju lutem nëse e keni parë…

Kanë kaluar thuajse dy javë që nga zhdukja e Artemis Vasili, 19- vjecares shqiptare e cila jeton në Greqi. Kujtojmë ajo ishte nisur për të shkuar në një intervistë pune, por nuk është kthyer më në shtëpi. Kërkimet në gjetjen e vajzës po vijojnë intensivisht, teksa familjarët apelojnë që Artemis të kthehet në shtëpi. Gjatë një interviste për televizonin grek Mega, Aris Vassilis vëllai i 19- vjecares u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të flasin nëse dinë ndonjë gjë për motrën e tij.

Aris Vassilis vëllai i 19- vjecares tha:
Për fat të keq, ne nuk kemi ende ndonjë lajm, as ne dhe as Policia. Nëse ajo është me dikë dhe është mirë, na tregoni. Na merrni në telefon. Ne e duam atë.

Ndërkohë sipas familjarëve, vajza kur doli nga shtëpia kishte veshur një palë pantallona të zeza, këpucë në ngjyrë të bardhë dhe një këmishë bojqielli, ndërsa në xhep kishte 40 euro.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

PD denoncon ministren: Harxhon 10 mijë euro çdo javë me helikopter (Video)

Përmes denoncimit të ish-deputetit Xhemal Gjkunkshi, Partia Demokratike ka akuzuar ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se është duke përdorur helikopterët e ushtrisë për të...

Rekord viktimash nga Covid në Shqipëri: 17 humbje jete në 24 orë dhe 795 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 795 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 17...

Tragjike/ Ndahet nga jeta 34-vjeçarja shqiptare, pak ditë më parë ishte bërë nënë për herë të tretë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një grua shqiptare.Mediat italiane bëjnë me dije se ka ndërruar jetë Hazbije...

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...