Friday, October 30, 2020

Horror/ Nëna vret tre vajzat e saj të mitura, më pas bën veprimin shokues

Një ngjarje tronditëse është shënuar në Austri mëngjesin e sotëm. Tre vajza të vogla janë gjetur të pajeta në shtëpinë e tyre në Vjenë.

Ngjarja ka ndodhur në orën 05:20 të mëngjesit, kur nëna e tyre ka telefonuar policinë. Dyshohet se pas krimit të rëndë fshihet pikërisht mamaja e vajzave.

 “Një grua 31-vjeçare telefonoi policinë në 5.20 të mëngjesit të shtunën duke thënë se ajo kishte vrarë fëmijët e saj dhe donte të vriste veten”, tha policia e Vjenës.

Policët kanë shkuar në apartamentin dhe kanë arrestuar gruan, e cila kishte disa plagë. Trupat e tre fëmijëve, 9 vjeçe, 3 vjeç dhe 8 muajsh, u gjendën të pajetë.

Dyshohet se të miturat kanë vdekur nga asfiksia. Ndërkohë, nëna i tha policisë se donte të bënte vetëvrasje, por nuk dihen ende motivet pas kësaj ngjarje të rëndë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Situata kritike, hapet spitali “Covid 3” në Tiranë, 150 shtretër dhe një Reanimacion

E premtja ka shënuar numër rekord me 301 të shtruar në dy spitalet Covid e për pasojë të gjitha kapacitet janë ezauruar. Kjo ka...

Godet sërish Aleksandër Gjoka pas ofendimeve të Ramës/ Si ndihet këngëtari pas publikimit të videos që bëri xhiron e rrjetit

Video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili përdori fjalë fyese ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me masat e marra nga qeveria për pezullimin e...

Tërmeti në Turqi/ Humbin jetën tragjikisht dy të rinjtë, i ze muri poshtë

Tërmeti i fuqishëm në Detin Egje, me magnitudë 6,6 i shkallës rihter, të paktën sipas Agjencisë turke të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, goditi...

“Ja vatrat kryesore të përhapjes” Pëllumb Pipero, bën deklaratën e rëndësishme për virusin

Pas masave të reja të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëv si pasojë e rritjes së rasteve me COVID19, ka folur dhe mjeku i...