Monday, October 26, 2020

Horoskopi për ditën e hënë, 19 tetor, 2020

Dashi

Një ditë e shkëlqyeshme për ndjenjat: ajo që ka lindur në shtator nuk duhet të shkatërrohet. Sa i përket punës, që nga fillimi i vitit ka diçka që nuk shkon. Shumë telashe!

Demi

Nëse jeni në krizë me partnerin tuaj, sot dhe nesër janë ditët e duhura për të bërë zgjedhje të rëndësishme. Në frontin e punës, shtyni një diskutim. Bëni vetëm atë që mendoni se është e drejtë!

Binjakët

Ruani qetësinë dhe prisni deri në mëngjesin e datës 21 para se të ekspozoheni. Sot mund të zemëroheni edhe për një arsye të pa rëndësishme. Në frontin e punës, kërkimet për punë të reja favorizohen edhe nëse jeni pak të lodhur.

Gaforrja

Afërdita është e favorshme, një lajm i mirë për ndjenjat: jeta martesore dhe lidhjet afatgjata mbrohen. Në frontin e punës, ka nga ata që janë lodhur duke bërë gjithmonë të njëjtat gjëra. Të rinjtë ende nuk kanë një bazë solide ekonomike.

Luani

Mundohuni të preferoni vetëm marrëdhëniet konstruktive dhe të kuptoni se ku është historia juaj e dashurisë. Në frontin e biznesit, ju jeni pak nervoz dhe mund të debatoni me shefin ose një grup.

Virgjëresha

Ditë e qetë për ndjenjat. Çiftet e lidhura ngushtë nuk kanë asnjë lloj problemi, por kini kujdes nga mbrëmja: mund të bëhet e diskutueshme. Në frontin e punës, një lajm i mirë është rrugës.

Peshorja

Hëna është e favorshme: brenda fundjavës së ardhshme mund të keni një takim interesant. Sa i përket punës, ju keni një shans të mirë për t’u dalluar. Nuk ju mungojnë idetë!

Akrepi

Ditë premtuese dhe pozitive për ndjenjat. Në frontin e biznesit, kapni mundësi të reja, edhe nëse nuk varet nga ju.

Shigjetari

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të jeni më racionalë, ju dukeni të pakënaqur me gjithçka. Në frontin e biznesit, ju jeni lodhur duke kaluar shumë kohë pas një tavoline. Timeshtë koha për të gjetur zgjidhje!

Bricjapi

Në punë jeni pak të pakënaqur, por përpiquni të mos i fusni problemet tuaja në jetën e një çifti. Kur bëhet fjalë për punën, përpiquni të menaxhoni ndryshimin me dinakëri dhe inteligjencë.

Ujori

Hëna është e favorshme, favorizohen takime të reja: përpiqet të zgjidhë problemet që lidhen me të kaluarën. Në frontin e punës, një periudhë pozitive nuk kalon pa lënë gjurmë.

Peshqit

Çiftet në krizë për 48 orë duhet të përpiqen të qëndrojnë të qetë. Ju jeni të lodhur dhe nervoz. Në frontin e punës, do të ketë mundësi: por mos e humb durimin!

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Viojnë ndëshkimet ndaj qytetarëve që s’vendosin maska, 644 gjoba përfshirë pasagjerët në makina

Policia e Shtetit vijon të vendosë masa administrative ndaj qytetarëve që nuk vendosin maska, përfshirë këtu dhe pasagjerët që nuk kanë lidhje familjare me...

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...