Historia prekëse e 4 vjeçarit, nëna dhe mamaja i vdesin nga koronavirusi brenda 100 ditësh

Një djalë vetëm 4 vjeç ka humbur të atin dhe mamanë e tij nga koronavirusi. Prindërit e vogëlushit kanë vdekur në një diferencë prej 100 ditësh.

Raiden Gonzalez është 4 vjeçari që ka humbur prindërit e tij. Tanimë është gjyshja e tij, Rozie Salinas, që po kujdeset për të voglin.

Babai i të miturit, Adan Gonzalez, doli pozitiv me koronavirus më 3 qershor. Gjashtë ditë më vonë ai u shtrua në spital, ku fatkeqësisht humbi jetën më 26 qershor.

E ëma e tij, Mariah Gonzalez, ishte mirë me shëndet. Por natën e 5 tetorit ajo u përkeqësua shumë dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Tezja e tij ka bërë të ditur se e ëma e 4 vjeçarit ndërroi jetë të nesërmen në mëngjes. Vogëlushi ka rrëfyer se i mungojnë shumë prindërit.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

PD denoncon ministren: Harxhon 10 mijë euro çdo javë me helikopter (Video)

Përmes denoncimit të ish-deputetit Xhemal Gjkunkshi, Partia Demokratike ka akuzuar ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se është duke përdorur helikopterët e ushtrisë për të...

Rekord viktimash nga Covid në Shqipëri: 17 humbje jete në 24 orë dhe 795 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 795 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 17...

Tragjike/ Ndahet nga jeta 34-vjeçarja shqiptare, pak ditë më parë ishte bërë nënë për herë të tretë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një grua shqiptare.Mediat italiane bëjnë me dije se ka ndërruar jetë Hazbije...

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...