Monday, October 26, 2020

Harrojeni Duan, Ritën apo Beben, kjo shqiptare po korr sukses në botë me muzikën e saj

Nëse nuk e keni dëgjuar akoma, Ilira Gashi, me origjinë nga Prishtina, por që ka lindur në Brienz, Zvicër, do të bëhet shqiptarja e rradhës që do kthehet në një fenomen në tregun muzikor.

Gashi ka arritur që të ketë 2.3 milionë dëgjues në Spotify, ku kënga e saj “Fading” është renditur e 16-ta në Gjermani e Austri dhe e 17-ta në Zvicër.

Për të gjithë ju që ndoshta mund ta mbani mend, në 2010, Ilira mori pjesë në “Top Fest 7” me këngën “Shoku im më i ngushtë”, ndërsa në 2011, mori pjesë në “Top Fest 8” me këngën “Ëndërr”.

Në nëntor të vitit 2019, Ilira u bë pjesë e “Kënga Magjike” me “Tek”, ndërsa tani ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e njohur “Four Music”. Së fundmi, Ilira ka nxjerrë bashkëpunimin e saj me këngëtarin spanjoll Juan Magan, “Diablo”, e cila po bën kërdinë.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...