Monday, October 26, 2020

Gruaja pëson çrregullimin psikologjik të rëndë nga vaksina anti-Covid e Oksfordit, dalin detajet shokuese

Vaksina anti-Covid që është prodhuar nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit, ka dalë difektoze.  Një grua 37 vjeçare që është injektuar me këtë vaksinë ka pësuar një gjendje të rrallë neurologjike.

Ndërkohë, nuk është zbuluar efekti anësor që kjo vaksinë ka shkaktuar. Kompania ka deklaruar se nuk ka prova që çrregullimi psikologjik i është shkaktuar 37 vjeçares nga vaksina.

Në qershor, gruaja mori dozën e parë të vaksinimit. Ajo ishte ndjerë mirë dhe në fund të gushtit, kishte marr dozën e dytë të injektimit.

Mirëpo, ajo kishte ndjerë më pas vështirësi në ecje, dhimbje dhe dobësi në krahë, si dhe dhimbje koke. Por një ditë të zakonshme kur po vraponte, ajo u rrëzua në tokë.

Këto kohë, shpresat kanë qenë shumë tek vaksina e Oksfordit. Ajo ka qenë një nga më premtueset dhe është injektuar tek 18 mijë njerëz.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...

“Shkarravina që bëjnë si moderatore”, zbulohet për kë prezantuese e kishte ironinë Ori Nebiaj

Ditën e dielë, moderatorja Ori Nebiaj bëri një status thumbues ndaj një moderatoreje. Ajo nuk përmendi emër në këtë status.

“Qeveria e papërgatitur për valën e dytë të koronavirusit”, denoncimi i fortë i Bashës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përmendur rastin e babait të një gazetari. Ndonëse kishte simptoma, atij nuk iu bë tamponi për 6 ditë...