Godet sërish Aleksandër Gjoka pas ofendimeve të Ramës/ Si ndihet këngëtari pas publikimit të videos që bëri xhiron e rrjetit

Video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili përdori fjalë fyese ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me masat e marra nga qeveria për pezullimin e koncerteve dhe aktiviteteve në kohë Covidi u bë virale.

Pas publikimit të videos, pati dhe komente fyese në drejtim të këngëtarit, për të cilin u tha se ishte nën efektin e alkoolit, kryesisht nga militantë të qeverisë. Gjoka ka reaguar për herë të parë në emisionin ‘Abc e pasdites’ ku u pyet nëse është i penduar për videon që ka bërë xhiron e rrjetit dhe a i lexon komentet që qarkullojnë për të.

“Jo, njerëzit janë mësuar me mua. Nuk jam penduar. Kam 30 vjet që e bëj këtë punë”, tha Aleksandër Gjoka ndërsa ishte tepër i qetë.

Kujtojmë se deklarata që bëri Gjoka kundër Ramës që mori vendimin për mbylljen e lokaleve të natës, aty ku artistët fitojnë pjesën më të madhe të të ardhruave.

“O kokrra e k*rvës mos kujto se bën karantinë, ça karantine… ça mbyll tani lokalet e të gjitha. O të q*** ropt mu në p… ku i ke o të shkë*** ku*vën. Unë të kam besuar se je çun Tirone, po ti qenke një kokrra kur**s, qenke një b.q ti. Ik ore b.q ik ore shkër***të. Kush je ti mo që bën kara.ntinë? E ke bërë popullin për të ë me vete. O të q… ropt mu ku i ke. O Ed Rama o b.q. ku*vë. Kokërr lè.geni, ik ore lè.gena m…. Ti Ed Rama, Lul Basha, Sali Berisha e të gjithë… Qenkeni kokrra e ku*rvës. Na keni çarë ka*”, dëgjohet Gjoka në video.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Më tha se nuk i shërbenin”, vëllai i 60 vjeçarit që u vetëvra tek Senatoriumi rrëfen detajet shokuese

Për mediat ka folur Anton Skabonda, vëllai i 60 vjeçarit që u vetëflijua sot tek “Shefqet Ndroqi”. Vëllai i të ndjerit i...

Krejt papritur, Einxhel Shkira largohet nga moderimi i emisionit “Binjakët”

Këtë sezon televiziv ka nisur emisioni “Binjakët” të vëllezërve Donald  dhe Romeo Veshaj. Bashkë me ta moderonte edhe Einxhel Shkira.

Iu gjet kokainë brenda në makinë, arrestohet nga policia këngëtari i famshëm

Këngëtari shumë i njohur grek, Notis Sfakianakis, është arrestuar nga policia. Ai u ndalua rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme.

Ramës i ndodh e papritura/ Kryefamiljari i kërkon të heqi këpucët, kryeministri akuzon Ahmetajn se i ka vjedhur çorapet

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Shijak ku ka inaguruar shtëpinë e re të qytetarit Avni Doda. Rama ka...