Futbolli botëror në zi, ndahet nga jeta Maradona

Një lajm i rëndë ka tronditur botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona.

Mediat argjentinase “Clarin”dhe “Ole” raportojnë se ish-kampioni i botës në vitin 1986 ka pësuar mëgjesin e sotëm në shtëpinë e tij në Tigre, arrest kardiak (që ne gjuhën mjekësore quhet atak respirator). Në banesë e “Djalit të Artë” janë parë ambulanca.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...