Fqinjët ishin alarmuar nga era e rëndë, si arritën ta mbanin nënë e bijë trupin e vajzës së vdekur për 5 muaj

Një ngjarje e rëndë ndodhi dje në Kombinat, ku u gjetën të vdekura në shtëpinë e tyre Xhaneta dhe Anisa Josifi, nënë e bijë. Prej 2 muajsh, familja jetonte në izolim dhe nuk kishin kontakte me fqinjët.

I vetmi që interesohej për to ishte vëllai i Zhanetës, i cili tre javë më parë tentoi të komunikonte me të motrën. Kjo e fundit i shmangej kontaktit me të dhe vizitave në shtëpi.

Pamje nga vendngjarja

Për shkak të kësaj situate, vëllai kishte shkuar në polici dhe tregoi situatën e të motrës. Një patrullë policie shkoi në banesën e familjes Josifi dhe e pyetën Zhanetën nëse kishte ndonjë problem që ishte izoluar me vajzat.

Kjo e fundit ka thënë se ishin izoluar për shkak të situatës nga koronavirusi. Ndërkaq, prej 5 muajsh, Zhaneta dhe e bija e saj, Blerta, mbanin në shtëpi trupin e pajetë të vajzës tjetër, Anisës.

Fqinjët ishin alarmuar për erën e rëndë që vinte nga shtëpia e tyre. Për ta fshehur erën, nënë e bijë e lyenin me vaj dhe uthull trupin e së pajetës dhe e kishin mbuluar me disa batanije.

Pallati ku jetonte familja

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dua Lipa në pritje të ëmbël? Këngëtarja kapet mat me këtë detaj

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura në të gjithë botën. Së fundmi, ajo ka shkuar për pushime në Meksikë...

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...