Forcohen rregullat e “Tik Tok”, ja ç’do ndodhi me profilet e të miturve nën 16 vjeç

Aplikacioni mjaft i njohur “Tik Tok” ka bërë një përditësim të fundit. Ai ka njoftuar se të gjitha llogaritë që i përkasin të miturve nën 16 vjeç do të mbyllen automatikisht.

Qëllimi është që të mbrohen përdoruesit e mitur nga kërcënimet kibernetike. Si rezultat, përditësimi do t’i kthejë këto llogari nga publike në private, duke mos lejuar profilet e tjera të shkarkojnë videot e tyre.

Gjithashtu, përdoruesit e tjerë nuk do munden t’u dërgojnë llogarive të të miturve mesazhe. Vetëm nëse një i mitur dëshiron ta bëjë një postim publik, ai mundet.

Në rregulloren e re të aplikacionit përfshihet lidhja e llogarive të prindërve me të fëmijëve të tyre. Kjo është bërë që prindërit të kenë më shumë kontroll mbi përmbajtjen që fëmijët e tyre mund të publikojnë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...