Monday, October 26, 2020

Flet Preng Gjini pas atentatit që iu bë në Tiranë, çfarë zbuloi në dëshminë e tij

Preng Gjini është personi ndaj të cilit u bë një atentat me tritol tre ditë më parë në kryeqytet. Së fundmi, Gjini ka folur nga spitali i Traumës.

Ai ka treguar para policëve se nuk ka hasmëri apo konflikte me askënd. Gjithashtu, ai ka treguar se gjatë ditës së atentatit nuk ka vënë re asnjë gjë të dyshimtë.

Gjini u ka shpjeguar oficerëve se ditën e atenatit kishte lëvizur vetëm në disa rrugë të kryeqytetit. 50 vjeçari ka treguar lokalet ku është ulur dhe me kë ka kryer takime.

“Më është vrarë vëllai, por nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e tij. Gjithmonë lëvizja i vetëm dhe nuk kisha frikë të ruhesha”, ka thënë ai para oficerëve.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...