Flet Hysaj pas ndeshjes: “Ishte një ëndërr, nuk më besohet që shënova”

Mbrëmjen e djeshme Shqipëria ka arritur të marrë një fitore fantastike ndaj Islandës në “Elbasan Arena” duke fituar në shifrat 4-2.

Padyshim një fitore e merituar por gjithashtu edhe shumë e vonuar, pas ndeshjeve të shumta negative.

Kjo vazhdon na jep besimin për një kualifikim në Europian.

Menjëherë pas ndeshjes është intervistuar kapiteni i kuqezinjëve, Elseid Hysaj, i cili është shprehur se ende nuk e beson se gjendet në listën e golashënuesve për ndeshjen e sotme.

“E dinim se kishim potencialin për të luajtur ndaj Islandës. Ishim të bindur për një lojë të bukur këtë herë. U largova vetë. Akoma nuk e besoj se kam bërë gol. Duhet të shkoj jashtë dhe të marrë veten njëherë. Ka qenë ndjenja më e bukur që kam ndierë”, ka thënë Hysaj.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...

Pandemia në Shqipëri/ Rriten frikshëm shifrat, 641 raste të reja dhe 4 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike raportin e 24 orëve të fundit sa i përket personave të prekur nga Covid. Bëhet me dije se janë...