“Ferri do zbresë në Tokë”, shkencëtari bën parashikimin lidhur me pandeminë për 3 muajt në vijim

E gjithë bota është mbërthyer nga koronavirusi, i cili po merr çdo ditë jetë njerëzish.

Të dielën e kaluar, drejtori i Qendrës për Kërkime të Sëmundjeve Infektive në Universitetin e Minesotës, Dr. Michael Osterhom, ka paralajmëruar se tre muajt e ardhshëm mund të jenë muajt më të errët të gjithë pandemisë.

“Gjashtë deri në 12 javët e ardhshme do të jenë më të errëta e të gjithë pandemisë”, thotë ai, duke e cilësuar si një periudhë ferri për njerëzimin.

Sipas tij, vaksinat kundër virusit nuk pritet të jenë gati të paktën deri në 3 mujorin e parë të vitit 2021.

Siç kishte raportuar më parë Business Insider, gara për të krijuar një vaksinë COVID-19 tashmë ka tejkaluar rekordet për shpejtësinë, duke nxitur shqetësimin se vaksina po nxitohet për qëllime politike pavarësisht nga një premtim i rrallë i përbashkët nga prodhuesit e ilaçeve për të siguruar që vaksina të zhvillohet në mënyrë të sigurt.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...