“Fatkeqësia më e madhe kur shkon në spital”, gruaja e avokatit rrëfen situatën pas infektimit me Covid

Nexhmije është gruaja e avokatit Idajet Beqiri, i cili u infektua me koronavirus. Ajo ka rrëfyer së fundmi situatën e tij pas infektimit.

Në një intervistë për “Wake up”, ajo ka treguar se kanë kaluar situatën më të vështirë në 40 vitet e fundit. Nexhmije ka rrëfyer se vetëm një infermiere i ndihmoi, por shumicën e gjërave i bëri vet.

“Idajeti nuk ka pasur probleme të shëndetit, nuk pi as cigare dhe as alkool. Si mund të shndërrohet një njeri brenda dy ditësh”, ka thënë ajo.

Frika më e madhe që ajo ka pasur ishte mos Idajeti do të përfundonte në spital. Ajo ka treguar se edhe ushqimin ia shërbente me maskë dhe në distancë.

 “Fatkeqësia më e madhe është kur shkon në spital, tani i kuptoj të gjithë ata familjarë”, tha Nexhmije Beqiri.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...