Fasoneritë vatra të rrezikshme koronavirusi, konfirmohen raste të reja në Krujë

Në zonën e Krujës janë konfirmuar raste të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, janë marrë me dhjetëra tamponë të njerëzve që dyshohet se ishin të infektuar.

Prej tyre, 12 persona kanë dalë pozitivë. Raportohet se gjendja e tyre shëndetësore për momentin është e mirë dhe askush nuk ka simptoma të rënda.

Në vend është përkeqësuar situata. Dje, ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se ishin infektuar 3 persona të tjerë, ndërsa numri total i viktimave ka shkuar në 69 persona.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...

Pandemia në Shqipëri/ Rriten frikshëm shifrat, 641 raste të reja dhe 4 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike raportin e 24 orëve të fundit sa i përket personave të prekur nga Covid. Bëhet me dije se janë...