Falsifikimi i testeve negative të Covid, Greqia merr masat drastike për udhëtarët në Kakavijë

Autoritetet greke kanë marrë disa masa të tjera pas skandalit të falsifikimit të testeve negative për Covid-19.

Kështu, janë shtuar masat kontrolluese në pikën kufitare të Kakavijës. Njerëzit që duan të kalojnë në doganë, prej mëngjesit të sotëm, do të duhet të bëjnë një test të shpejtë.

Pasi përgjigjia del në një periudhë të shkurtër, vendoset edhe nëse personi në fjalë do kalojë apo jo në doganë.

Pala greke ka vendosur njerëzit në grupe të vogla. Pasi testohen udhëtarët, nëse ata dalin negativë, lejohen të kalojnë në doganë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...

Gjermania nuk del nga mbyllja, cilat do jenë masat e tjera kufizuese që priten të shtohen

Më 2 nëntor Gjermania u fut në një mbyllje të lehtë për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve dhe vdekjeve....

E trishtë, ndërron jetë nga koronavirusi babai i Myftiut të Shkodrës

Një lajm i trishtë është raportuar në media. Babai i Myftiut të Shkodrës Muhamed Sytari, Bardhyli, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

“Mbizotëron k*rvëria, turp!”, Erik Lloshi shpërthen keq ndaj Festivalit të Këngës në RTSH

Erik Lloshi, këngëtari i njohur shqiptar, do marri pjesë këtë vit në Festivalin e 59 të Këngës në RTSH. Aty ai konkurron...