Friday, September 18, 2020

‘Facebook’ bën ndryshimin e radhës, ja çfarë do të ndodhë nga muaji i ardhshëm

Facebook vendos të bëjë një tjetër ndryshim, duke i thënë “lamtumirë” modelit klasik.

Rrjeti sociale do të marrë pamje të re dhe do të jetë e detyrueshme për të gjithë përdoruesit që nga muaji tjetër.

Të gjithë përdoruesit e rrjetit social nuk do të jenë në gjendje të zgjedhin midis dizajnit të ri dhe të vjetër.

Dizajni i ri i “Facebook” në deskop tani duket pak a shumë si aplikacioni i telefonave inteligjentë.

Në disa llogari tashmë ky ndryshim është aktivizuar.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...