Friday, October 30, 2020

“F*** you Edvin!”, regjisori shpërthen ndaj Ramës, zbulon gabimin tek flamuri që ishte në takimin mes tij me Trudeu

Pak më parë, regjisori shqiptar Kastriot Çipi ka publikuar një foto gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me kryeministrin kanadez Justin Trudeau.

Në këtë foto që ka publikuar Çipi, dallohet flamuri shqiptar, por që nuk është origjinali. Kjo pasi gjuha e shqiponjës është e ngjitur.

Në këtë status në Facebook, regjisori shkruan se duhet një ligj për fyerjen e simboleve kombëtare. Sipas tij, të dënohen me burg ambasadorët dhe stafi i Ministrisë së Jashtme që përdorin këta flamuj.

“Na duhet një ligj për fyerjen e simboleve kombëtare! Duhet burg për ambasadorët dhe stafin e Ministrisë së Jashtme, që përdorin flamuj të përçudnuar, në vend të Flamurit Kombëtar! F*** You Edvin!”, shkruan Çipi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Do përzgjedhin pacientët për kurim? Pipero jep garanci personale: “Nuk do e lejojmë një gjë të tillë”

Në fjalën e saj në Kuvend dje, ministrja Ogerta Manastirliu zbuloi ç’do ndodhte nëse ka mbingarkesë së sistemit shëndetësor. Ajo tha se...

Shpërthen tritoli në shtëpinë e gazetarit shqiptar, për çfarë dyshohet deri tani

Në mesnatë i është vendosur një sasi tritoli banesës së gazetarit Elidon Ndreka. Ai jeton në fshatin Balldren të Lezhës.

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...